Mecz między Rotherham oraz Coventry na stadionie AESSEAL New York Stadium dnia 2023-10-25 18:45 - wynik końcowy 2-0

W kolejce 13. rozgrywek Championship drużyny Rotherham i Coventry zmierzyły się na AESSEAL New York Stadium. Mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy, którzy pokonali rywali 2-0. Pomimo braku bramek w pierwszej połowie, przewaga Rotherham była widoczna po pełnym czasie gry. Arbitrem spotkania był Lewis Smith z Anglii.

Mecz pomiędzy Rotherham a Coventry zakończony zwycięstwem gospodarzy

Wczoraj wieczorem na stadionie AESSEAL New York Stadium odbył się emocjonujący pojedynek pomiędzy drużynami Rotherham United i Coventry City. Spotkanie to miało miejsce w ramach 13. kolejki Championship. Frekwencja na trybunach była imponująca, a kibice obu zespołów byli pełni nadziei na zwycięstwo swoich ulubieńców.

Od samego początku mecz był pełen walki i zaangażowania. Obie drużyny starały się narzucić swoje tempo, co skutkowało ciekawą i wyrównaną grą. W pierwszej połowie żadna z drużyn nie zdołała jednak pokonać bramkarzy rywali, co skutkowało wynikiem 0-0 na przerwę.

Druga połowa rozpoczęła się od mocniejszego natarcia gospodarzy, którzy mieli jasno postawiony cel - zdobycie cennych trzech punktów. Po zaledwie 6 minutach od wznowienia gry, to właśnie Rotherham United objęło prowadzenie. Luke Peltier popisał się wspaniałym strzałem, który wpadł do siatki, nie pozostawiając żadnych szans bramkarzowi Coventry. Asystę przy tej bramce zanotował Cafú, który świetnie odnalazł Peltiera w polu karnym rywali. Wynik 1-0 na pewno dodał pewności siebie gospodarzom, a stadion zalała fala okrzyków radości.

Mimo że Coventry próbowało odpowiedzieć, to nie zdołało znaleźć sposobu na pokonanie pewnego bramkarza rywali. Rotherham United utrzymywało kontrolę nad meczem i nie zamierzało oddać wygranej z łatwością. Dopiero w doliczonym czasie gry, zespół gospodarzy przypieczętował swoje zwycięstwo. Ollie Rathbone zdobył drugą bramkę dla Rotherham, a asystował mu w tym George Kelly. Wynik 2-0 na tablicy wyników ostatecznie zapewnił Rotherham United pełne trzy punkty.

Mecz nie obył się jednak bez kontrowersji i emocji. Sędzia Lewis Smith musiał sięgnąć po żółte kartki dla obu drużyn. W barwach gospodarzy widzieliśmy dwóch zawodników na żółtych kartkach - Cafú otrzymał kartkę w 57. minucie, a Dexter Lembikisa skarcony został w 66. minucie. Z kolei w drużynie przeciwników tylko Bobby Thomas dostał żółtą kartkę w doliczonym czasie gry. Ostatecznie nie doszło jednak do żadnych czerwonych kartek, co świadczy o fair play zawodników obu drużyn.

Podsumowując, Rotherham United zasłużenie wygrało ten mecz, prezentując pewną i skuteczną grę. Bramki strzelone przez Luke'a Peltiera i Olliego Rathbone'a były powodem do radości dla kibiców, którzy z ochotą dopingowali swoją drużynę przez całe spotkanie. Teraz drużyna z Rotherham może cieszyć się z kolejnych trzech punktów i z pewnością zmotywowana wyjdzie na boisko w kolejnych meczach przeciwko QPR, Ipswich Town i Watford. Z drugiej strony, Coventry City będzie musiało szybko odbudować morale i przygotować się na trudne starcia z West Bromwich Albion, Preston North End i Stoke City.