Spotkanie pomiędzy West Brom oraz Rotherham na obiekcie The Hawthorns dnia 2024-04-10 19:00 - końcowy wynik 2-0

W środowy wieczór na stadionie The Hawthorns odbył się mecz pomiędzy drużynami West Brom i Rotherham w ramach 42. kolejki Championship. Gospodarze pewnie pokonali rywali 2-0, utrzymując prowadzenie już od pierwszej połowy. Spotkanie miało miejsce 5 dni temu o godzinie 19:00, a frekwencja na trybunach była imponująca pomimo późnej pory.

West Brom 2-0 Rotherham: Dominacja Gospodarzy na The Hawthorns

W niedzielnym wieczorze na The Hawthorns, West Brom podejmowało Rotherham w ramach 42. kolejki Championship. Mecz zapowiadał się jako starcie dwóch drużyn o zdecydowanie różnych aspiracjach w bieżącym sezonie ligowym.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 19:00, a na boisku pojawili się piłkarze pod okiem sędziego głównego Geoffa Eltringhama z Anglii. Atmosfera na stadionie była gorąca, a kibice obu drużyn dopingowali swoich ulubieńców przez całe 90 minut.

Pierwszą bramkę dla West Brom zdobył B. Thomas-Asante w 23. minucie spotkania, ustalając wynik na 1-0 po asyście A. Reacha. Gospodarze nie zwalniali tempa i jeszcze przed przerwą, w 45. minucie, J. Swift podwyższył prowadzenie na 2-0, co sprawiło, że drużyny schodziły na przerwę z zdecydowaną przewagą West Brom.

Druga połowa to starcie bez większych emocji, choć obie drużyny starały się zmienić wynik na swoją korzyść. Ostatecznie jednak rezultat nie uległ zmianie, a West Brom pewnie kontrolowało przebieg gry do końcowego gwizdka arbitra.

W końcowej fazie meczu widzieliśmy żółtą kartkę dla Andy'ego Rinomhota z Rotherham w 87. minucie. Natomiast żadna z drużyn nie otrzymała czerwonej kartki, co świadczyło o fair play podczas tej konfrontacji.

Po zakończonym meczu, West Brom cieszyło się z trzech punktów i pewnej wygranej na swoim terenie. Ich następne spotkania zapowiadają się równie interesująco, z kolejkami przeciwko Leicester, Sheffield Wednesday i Preston. Natomiast Rotherham będzie musiał podjąć walkę o punkty w starciach z Birmingham, Bristol City i Cardiff.