Jak handlować kryptowalutami na rynku akcji

‍Być może słyszałeś o kryptowalutach takich jak Bitcoin, Ethereum, Litecoin i Ripple w wiadomościach lub od znajomych. Jeśli jesteś zainteresowany tym, jak handlować kryptowalutami na giełdzie, czytaj dalej. Dla większości ludzi giełda jest miejscem, w którym mogą zainwestować swoje pieniądze i obserwować ich wzrost w czasie. Ale co, jeśli chcesz szybszego wzrostu z ograniczoną ilością pieniędzy? To właśnie wtedy musisz wiedzieć, jak handlować kryptowalutami na giełdzie. Czym więc dokładnie są kryptowaluty? Mówiąc najprościej, są to waluty cyfrowe, które działają za pośrednictwem technologii blockchain. Choć nie są to fizyczne monety, jak te wykonane z metalu, wirtualne waluty mogą być używane do dokonywania zakupów lub przeprowadzania transakcji online, tak jak standardowa waluta. Podstawowa różnica polega na tym, że transakcje kryptowalutowe są rejestrowane cyfrowo i przechowywane jako zapis, a nie przechowywane jako waluta gdzieś fizycznie, jak w banku lub nawet w portfelu.

Jak handlować kryptowalutą na giełdzie

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrozumieć, zanim zaczniesz handlować kryptowalutami, jest to, że istnieje różnica między "handlem" a "inwestowaniem". Inwestowanie to kupowanie czegoś z oczekiwaniem, że jego wartość wzrośnie z czasem. Handel, z drugiej strony, polega na kupowaniu czegoś, a następnie natychmiastowej próbie sprzedania tego po wyższej cenie. Kiedy handlujesz akcjami, zarabiasz pieniądze, gdy wartość akcji, które posiadasz, wzrasta. Tak więc, jeśli kupisz akcje firmy o wartości 1000 dolarów i akcje te wzrosną do 2000 dolarów, zarobisz 1000 dolarów sprzedając akcje. Innymi słowy, zarobiłeś pieniądze handlując akcjami.

Dlaczego powinieneś handlować kryptowalutami?

Istnieje wiele powodów, dla których traderzy kupują i sprzedają kryptowaluty. Przyjrzyjmy się niektórym z najczęstszych powodów.

- Wierzysz, że kryptowaluta pójdzie w górę w wartości. Jeśli posiadasz kryptowalutę, a następnie sprzedajesz ją później po wyższej cenie, to osiągnąłeś zysk z handlu. To samo dotyczy, jeśli handlujesz kontraktem terminowym na kryptowaluty.

- Wierzysz, że kryptowaluta będzie spadać w wartości. Jeśli sprzedasz kryptowalutę, a następnie kupisz ją z powrotem po niższej cenie, to osiągnąłeś zysk z handlu.

- Chcesz zabezpieczyć się przed inną kryptowalutą. Jeśli posiadasz Bitcoina i posiadasz również Ethereum, na przykład, możesz sprzedać swoje Ethereum, aby zrównoważyć część ryzyka związanego z Bitcoinem.

- Chcesz zarabiać na wzroście zmienności. Jeśli kupujesz i sprzedajesz kryptowalutę wiele razy w krótkim okresie, możesz zarabiać na wzroście zmienności. Ponieważ wolumeny handlowe mają tendencję do zwiększania się w czasach wysokiej zmienności, możesz osiągnąć większe zyski z handlu.