Mecz między Coventry oraz Rotherham dnia 2024-03-05 19:45 na obiekcie The Coventry Building Society Arena: końcowy wynik 5-0

W miniony weekend drużyny Coventry i Rotherham spotkały się na boisku The Coventry Building Society Arena w ramach 36. kolejki ligi Championship. Mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem gospodarzy, którzy pokonali rywali aż 5-0. Już na przerwę zawodnicy Coventry prowadzili 4-0, demonstrując swoją dominację na murawie. Spotkanie to z pewnością pozostanie w pamięci kibiców obu drużyn na długo.

Miejsce rozgrywki: Arena The Coventry Building Society

Sędzia Główny: Anthony Backhouse (Anglia)

Bramki:

- E. Simms 5' 1-0

- J. Latibeaudiere 23' 2-0 (asysta: J. Bidwell)

Goście: brak informacji

Następne mecze dla Coventry: Wolves, Huddersfield, Cardiff.

Następne mecze dla Rotherham: Huddersfield, Preston, Millwall.

Relacja z meczu:

Ostatni gwizdek arbitra zakończył widowisko na The Coventry Building Society Arena, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci kibiców obu drużyn. Coventry oraz Rotherham stawiły czoła sobie w ramach 36. kolejki Championship, a emocje sięgały zenitu od pierwszych minut meczu.

Już w 5. minucie gry E. Simms otworzył wynik spotkania, wpisując się na listę strzelców. Gospodarze prowadzili, a ich determinacja niepodważalna. Rotherham próbowało odzyskać równowagę, lecz to Coventry dyktowało warunki na boisku.

Na 23. minucie to kolejna bramka dla Coventry, tym razem J. Latibeaudiere zdobył gola po asyście od J. Bidwella. Rotherham musiało zrewanżować się szybko, ale z każdą minutą gospodarze umacniali swoją przewagę. E. Simms znów trafił do siatki w 27. minucie, a na 37. minucie H. Wright asystował przy czwartej bramce zdobytej przez Simmsa.

Drugą połowę rozpoczęto z niezmiennym zapałem. Jordan Hugill z drużyny gości otrzymał żółtą kartkę w 54. minucie po zagraniu zbyt agresywnym. Mimo starań Rotherham, Coventry kontrolowało grę aż do ostatnich chwil spotkania.

W doliczonym czasie gry, Fábio Tavares zaserwował kibicom prawdziwe emocje, zdobywając piątą bramkę dla Coventry i definitywnie przypieczętowując zwycięstwo swojej drużyny.

Po takim widowisku, fani piłki nożnej czekają z niecierpliwością na kolejne mecze obu zespołów, które zapewne dostarczą równie wielu wrażeń i napięcia na boisku.